Konferencja naukowa „Skąd ciało wiedziało? Ucieleśnienie w naukach kognitywnych i społecznych”

Data dodania: 
17-05-2018
Kategorie: 
Konferencja
Przydatne informacje
Data rozpoczęcia: 
25-05-2018
Data zakończenia: 
27-05-2018

Konferencja naukowa „Skąd ciało wiedziało? Ucieleśnienie w naukach kognitywnych i społecznych”, wraca po trzech latach – i to w wyjątkowej formie!


Naszą misją jest wymiana wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami i przedstawicielkami rozmaitych środowisk. Rozumiemy przez to nie tylko dziedziny akademickie, ale również środowiska osób, które w swojej codziennej pracy lub doświadczeniu zajmują się główną tematyką konferencji, czyli ucieleśnieniem. 
Chcemy sprzyjać integracji, „zaburzając” standardową formę konferencji – referaty będziemy przeplatać wydarzeniami integrującymi i edukacyjnymi. Przenosimy też wydarzenie do przestrzeni, która każdego dnia jest symbolem współpracy, wzajemności, wymiany wiedzy i otwartego dialogu.
Zapraszamy zatem przedstawicieli i przedstawicielki rozmaitych dziedzin naukowych (kognitywistyki, antropologii, językoznawstwa, kulturoznawstwa, etnologii, filozofii i in.), zawodów (animacji społecznej i kulturowej, projektowania, user experience, tańca, teatru, streetworkingu i in.) oraz każdego i każdą, kto zajmuje lub interesuje się tematyką ucieleśnienia. 

Udział w konferencji – zarówno czynny i bierny – jest bezpłatny.

Tegoroczna edycja powstała z inicjatywy studentek i studentów licznych kół naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, którym zależy na otwarciu się swoich dziedzin na doświadczenia płynące z innych dyscyplin i profesji. Współpracujemy także z pozauniwersyteckimi podmiotami. 


Interdyscyplinarne Koło Naukowe Antropologii Publicznej i Zaangażowanej
Koło Naukowe Etno
Koło Filozofii Umysłu UW
Centrum Wielokulturowe w Warszawie
PACA 40