CRUSEV (Polska) seminarium otwarte #3: Oral history w służbie herstory

Miejsce:
WH UW, Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 108
24-11-2017

CRUSEV (Polska) seminarium otwarte # 3:
"Oral history w służbie herstory. Miejsce kobiecych relacji i wywiadów w procesie tworzenia feministycznej wizji przeszłości w Polsce"

Wystąpienie dr Dobrochny Kałwy.

Piątek, 24 listopada, godz. 17:00

Sala 108 w budynku administracyjno-dydatkwycznym Wydziału Historycznego UW, Krakowskie Przedmieście 26/28.

Dr Dobrochna Kałwa – historyczka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2012 pracuje w Instytucie Historycznym UW. Stypendystka Fulbrighta, GWZO Leipzig Universität, Alfred Toepfer Stiftung, wykładała gościnnie na uniwersytetach w Erfurcie, Halle, Konstanz. Autorka i współautorka książek „Kobieta aktywna w Polsce międzywojennej”, „Migration as Resource”, „Obyczaje w Polsce”. Zajmuje się historią gender, metodologią badań historycznych, historią mówioną.

CRUSEV to międzynarodowy projekt badawczy poświęcony nienormatywnym seksualnościom i ich ekspresji w kulturze lat 70. XX wieku. Projekt jest realizowany w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Zespół CRUSEV: Tomasz Basiuk (kierownik projektu), Jędrzej Burszta, Agnieszka Kościańska, Karolina Morawska, Karol Radziszewski, Wojciech Szymański, Błażej Warkocki, Krzysztof Zabłocki