Co po Etno? Badania w instytucji kultury

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Antropologii Publicznej i Zaangażowanej zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu "Co po etno?" poświęcone badaniom w instytucjach kultury.

Data dodania: 
15-02-2017
Przydatne informacje
Miasto: 
Warszawa
Miejsce: 
IEiAK UW, ul. Żurawia 4
Data rozpoczęcia: 
23-02-2017
Godzina: 
18:00

Zmęczeni i zmęczone ciągłymi pytaniami, co będziecie robić po studiach? Brakuje Wam czasem odpowiedzi na egzystencjalne pytanie „co dalej”? Nie macie pomysłu, jak wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności poza bramami uczelni?

Wszystkich i wszystkie stargan-e/ych powyższymi problemami (i nie tylko!) zapraszamy na cykl spotkań „Co Po Etno?”, gdzie poznacie odpowiedzi na nurtujące was pytania. Spotkania będą prowadzone przez absolwentki i absolwentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, którzy z powodzeniem wykorzystują warsztat etnograficzny poza legendarnym „terenem”. Na spotkanie zapraszamy również studentów i studentki pokrewnych kierunków oraz zainteresowanych omawianą tematyką.

Cykl otworzy spotkanie poświęcone badaniom w instytucjach kultury, w których zdolności zdobyte podczas studiów w instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW znajdują doskonałe zastosowanie. O tym jak wygląda i na czym polega praca w dziale ds. badań opowie nasza studentka - Katarzyna Zarzycka. Uczestnicy i uczestniczki poznają podstawy pracy w dziale badań i będą mogli ocenić, czy odnajdują się w podobnym zawodzie.

Ze względów organizacyjnych (pojemność sali) na spotkanie obowiązują zapisy pod adresem iknapiz@gmail.com

Katarzyna Zarzycka - studentka V roku etnologii i antropologii kulturowej na warszawskim IEiAKu. Na co dzień pracuje w Narodowym Centrum Kultury, gdzie wspiera Dział ds. Badań. Jej zainteresowania krążą dookoła regionu Bałkanów, studiów miejskich i antropologii migracji. Doświadczenia badawcze zbierała w szczególności w Macedonii i wśród warszawskich "Słoików". W przeszłości współpracowała z Fundacją “Res Publica” badając dialog społeczny urzędu miasta z lokalnym środowiskiem kulturalnym. Pomagała również Millwardowi Brownowi w badaniach nad tożsamością warszawiaków oraz współpracowała z WAL UW podczas polsko-rosyjskiego projektu "warsaw/moscow: alternations in progress. the vicissitudes of monuments in the post-socialist public sphere”.

Przypominamy, że spotkanie nie ma charakteru profesjonalizującego.

Jeśli jesteście zainteresowany kolejnymi spotkaniami oraz działalnością Koła Naukowego IKNAPiZ śledźcie nas na Facebooku.