Nasz absolwent Zbigniew Bujak laureatem konkursu Otwartej Rzeczpospolitej

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasz absolwent mgr Zbigniew Bujak otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie Otwartej Rzeczpospolitej za swoją pracę magisterską "System edukacji w szkole wielokulturowej w Zaciszu", obronioną w roku 2020 na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem dr. hab. Macieja Ząbka.

Nagroda specjalna pamięci Mirosława Sawickiego przyznana została naszemu absolwentowi w ramach XXVI edycji Konkursu Prac Magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego

„Otwarta Rzeczpospolita”, Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii powstało w 1999 r. z potrzeby przeciwdziałania ksenofobicznym i antysemickim uprzedzeniom odżywającym w polskim życiu publicznym. Podstawowe cele Stowarzyszenia to krzewienie postawy otwartości i szacunku dla osób i grup o odmiennej identyfikacji etnicznej, narodowej, religijnej, kulturowej lub społecznej oraz przeciwdziałanie wszelkim formom rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii i innym postawom godzącym w godność człowieka.

W nagraniu opublikowanym przez organizatorów (dostępnym w serwisie YouTube) można posłuchać wypowiedzi laureatów. Wystąpienie mgra Zbigniewa Bujaka zaczyna się w 26 i kończy w 39 minucie.