Seminarium z pokazem filmu Nie sądzić, reż. Magdalena Lubańska, Pawlina Carlucci-Sforza

Data dodania: 
21-02-2018
Kategorie: 
Film
Przydatne informacje
Miasto: 
Warszawa
Miejsce: 
IEiAK UW, ul. Żurawia 4, sala 108
Data rozpoczęcia: 
28-02-2018
Godzina: 
10:30

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwarte seminarium naukowe IEiAK UW, podczas którego 
dr Magdalena Lubańska oraz Pawlina Carlucci Sforza zaprezentują film

Nie sądzić

Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają rolę Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły miasteczko Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z - jak się okazuje - nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości. Film opowiada o przenikaniu się wrażliwości religijnej i historii.

Film otrzymał nominację do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (edycja 2018) w kategorii "Najlepsza Reżyseria" oraz nagrodę dla najlepszego dokumentu na Festiwalu Grand OFF. 

Film powstał w ramach projektu „Wielozmysłowe imaginaria religijne w wybranych sanktuariach katolickich południowo-wschodniej Polski”, sfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki przyznanych na podstawie decyzji numer DEC-2013/11/B/HS3/01443.



SEMINARIA NAUKOWE IEiAK - w trakcie seminariów badania prezentują pracownicy instytutu, a także antropolodzy i przedstawiciele pokrewnych dyscyplin z kraju i ze świata. To okazja do zapoznania się z najnowszymi badaniami i swobodnej dyskusji w kameralnej atmosferze. Spotkania są otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: zarówno badaczy, jak i studentów, absolwentów oraz wszelkie osoby, którym bliska jest tematyka seminariów. Więcej o seminariach

Nagrania seminariów