Relacja z konferencji Medicina-Scientia-Cultura

W 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się konferencja MSC2017 – "Medicina – Scientia – Cultura". W dniach 6-8 listopada 2017 zorganizowane zostały trzy panele. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dyskutowano o spuściźnie Marii na polu medycyny (moduł Medicina). Na Politechnice Warszawskiej pokazywano, jak ważna jest służba nauki dla społeczeństwa (moduł Scientia). Wreszcie, na Uniwersytecie Warszawskim przyglądano się społeczno-kulturowym uwarunkowaniom funkcjonowania kobiet w nauce (moduł Cultura).

Ostatni z paneli organizowany był przez Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, a  poprowadziła go dr Renata Hryciuk.

Na zakończenie konferencji odbyła się uroczysta Gala Urodzinowa. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były wnuki Noblistki.

Zapraszamy do oglądania fotografii z wydarzenia (więcej zdjęć w galerii po prawej stronie).