„Za Putina i za szarijat”. Islam na Kaukazie Północnym

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na dyskusję i promocję książki Iwony Kaliszewskiej, "Za Putina i za szarijat. Dagestańscy muzułmanie o Rosji i państwie islamskim", Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2016.

Data dodania: 
01-12-2016
Kategorie: 
Spotkanie
Przydatne informacje
Miasto: 
Warszawa
Miejsce: 
Klubokawiarnia Jaś & Małgosia, Al. Jana Pawła II 57a
Data rozpoczęcia: 
07-12-2016
Godzina: 
18:00

Czy można jednocześnie popierać idee wprowadzania szarijatu i politykę obecnych władz Rosji? Jak wygląda życie codzienne wspólnot salafickich? Dlaczego salafici z nostalgią wspominają Związek Radziecki? Co stało się z Emiratem Kaukaskim?  Czy kaukascy muzułmanie dołączają do bojowników ISIS?

Te i inne pytania zostaną poruszone w dyskusji Iwony Kaliszewskiej antropolożki z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Wojciecha Góreckiego, analityka z Ośrodka Studiów Wschodnich, którą poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz z TOK FM.

Więcej o książce 

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Antropologia dziś - otwarte seminaria naukowe” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego we współpracy z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UW.