Dzielmy się jedzeniem! - otwarte seminarium

Zapraszamy na seminarium organizowane we współpracy ze student(k)ami i absolwent(k)ami IEiAK UW.

17-05-2018
Kategorie:
Seminarium
Miasto:
Miejsce:
Warsztat, pl. Konstytucji 4
22-05-2018

Pierwsze w tym roku seminarium Laboratorium Innowacji Lokalnych będzie miało temat

Dzieląc się jedzeniem – społeczna odpowiedź na problem niedożywienia i marnowania żywności

Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych kwestią sprawiedliwości żywieniowej oraz problemem marnowania jedzenia. W ramach otwartego seminarium spotkamy się z aktywistkami których codzienne działania przekładają się na konkretną liczbę najedzonych osób oraz kilogramy uratowanej żywności. Wspólnie zastanowimy się nad potencjałem współpracy pomiędzy inicjatywami skupiającymi się na dzieleniu się jedzeniem z potrzebującymi, a tymi, które koncentrują się przede wszystkim na jego niemarnowaniu. Chcemy sprawdzić czy istniejątego typu powiązania, a jeśli nie, to co stoi temu na przeszkodzie. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie czy Warszawiacy mogą marnować mniej jedzenia i jaką rolę w tej zmianie mogą odegrać lokalne instytucje.

W ramach spotkania zapraszamy również na poczęstunek przygotowany z uratowanej żywności.

Wstęp wolny!

Moderatorzy: Anna Niedziałkowska, Marcin Skupiński

Seminarium jest realizowane w ramach projektu Warszawa Lokalnie współfinansowanego przez m.st. Warszawa