Warsztaty: Antropolożka opuszcza instytut. Jak odnaleźć się poza akademią?

26-02-2020
Miasto:
Miejsce:
IEiAK u. Żurawia 4, sala 108 i 104
16-03-2020
Data zakończenia:
18-03-2020
17.00-20.00

Warsztat: Antropolożka opuszcza instytut. Jak odnaleźć się poza akademią?

Warsztaty odbędą się 16 i 18 marca w godzinach 17.00 – 20.00 w sali nr 108 i 104 (IEiAK UW, ul. Żurawai 4) będą podzielone na dwa panele (szczegółowe informacje poniżej) . Liczba osób jest ograniczona. Prosimy o rejestracje pod linkiem: https://link.do/N4Sm6

Nie każdy student antropologii ma ambicje akademickie. Bez względu na to jak bardzo krytykujemy mechanizmy rynkowe, jako studenci zderzymy się z nimi przy szukaniu pierwszej poważnej pracy. Jak sprawić, żeby poszukiwania nie nabrały toru kolizyjnego? W jaki sposób przekonać pracodawcę, że jesteśmy jego najlepszym wyborem? Jak opowiadać o antropologicznych ideałach, po opuszczeniu bezpiecznych murów akademii? Będziemy szukać odpowiedzi.

Celem dwudniowych warsztatów jest praca nad przełożeniem szerokich kompetencji jakie daje nam IEiAK (a wierzcie nam są szerokie!) na język osób spoza dyscypliny. Zastanawiamy się jak rozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, znajomymi i rodziną, żeby jasno i trafnie komunikować dlaczego antropologia jest ważna. Bo jest!

Rozkład jazdy:

16 marca, sala 108:

Kim zostanę jak dorosnę? Sztuka pisania antropologicznego CV

Dowiesz się:

·       Jak przełożyć etnograficzne umiejętności na potrzebny rynku pracy?

·       Gdzie mogę pracować po studiach antropologicznych?

Panel poprowadzi Agnieszka Zwolińska, projektantka UX. Warsztaty mają charakter praktyczny! Każdy uczestnik pracuje na swoim własnym CV. Przynieś je, nawet jeżeli nie jest imponujące.

18 marca, sala 104:

Jak opowiadać o etnologii? ABC popularyzacji nauki

Dowiesz się:

·       Jak w zrozumiały i atrakcyjny sposób opowiadać o swoich badaniach

·       Jak jasno tłumaczyć pojęcia z dziedziny antropologii

Warsztaty poprowadzi Marcin Rotkiewicz, dziennikarz Tygodnika Polityka.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!