Wrażenia studentów z wyjazdów 

Magda, studentka II roku studiów magisterskich na Etnologii, wyjazd do Goldmiths University of London (UK) w roku ak. 2022/2023: 

Jestem bardzo zadowolona, że dzięki Erasmusowi mogłam przez chwilę pożyć jako studentka w innym mieście

W wyjeździe Erasmus uczestniczyłam podczas mojego końcowego semestru studiów licencjackich w IEiAK. We wrześniu 2022 roku wyjechałam do Londynu w Anglii na trzy miesiące. Był to bardzo krótki wyjazd ze względu na fakt, że uczelnia przyjmująca miała odmiennie od Uniwersytetu Warszawskiego zaplanowany rok akademicki. Pomimo tego uznałam, że będzie to świetna okazja, żeby wyjechać za granicę i zobaczyć jak żyje się w zupełnie innym systemie uniwersyteckim. Ważną kwestią były też finanse; stwierdziłam, że przez trzy miesiące nie zbankrutuję i stypendium Erasmus pozwoli mi na stosunkowo więcej wydatków. Przed wyjazdem byłam przerażona formalnościami. Nie bałam się momentu wyprowadzki do nowego miejsca a właśnie tego, że zapomnę dosłać jakiś dokument albo opłacić jakąś ratę za akademik i wyląduję na bruku. Na szczęście dzięki pomocy wydziałowej koordynatorki Erasmusa, wszystko poszło gładko i miałam z nią stały i bardzo dobry kontakt (za co bardzo dziękuję!). 

Wybrałam uczelnię w Londynie, Goldmiths University of London ze względu na renomę tej szkoły jako łączącej studia humanistyczne i artystyczne. Nie zawiodłam się! Goldmisths było świetnie wyposażone, było tam pełno inicjatyw studenckich i dodatkowych zajęć, w których uczestniczyć (warsztaty tworzenia czasopism, konferencje, zajęcia taneczne, imprezy Samorządu Studenckiego, pokazy filmowe). Byłam zakwaterowana w akademiku, który był zlokalizowany właściwie na kampusie głównym samej uczelni. Dzięki temu nigdy nie spóźniłam się na zajęcia! Trafiłam na świetnych współlokatorów, z którymi mam kontakt do dziś. Razem z nimi poznałam Londyn i naszą dzielnicę, tak, że naprawdę czułam się tam jak w domu. Jedyną niedogodnością, którą finalnie udało się rozwiązać, były zapisy na zajęcia. Pracowniczki wydziału Antropologii były bardzo pomocne i zrobiły wszystko, żeby uporać się z administracją i pomóc mi poczuć się na zajęciach swobodnie, jako członkini grupy. Jestem bardzo zadowolona, że dzięki Erasmusowi mogłam przez chwilę pożyć jako studentka w innym mieście. Mam nadzieję, że wszyscy stypendyści będą mieli takie pozytywne doświadczenie jak ja!