Zbiórka na rzecz studiujących uchodźców z Afganistanu

02-11-2021

W listopadzie br. IEiAK UW włączył się w w zbiórkę na rzecz osób studiujących, które będąc na uchodźstwie z Afganistanu mieszkają w podwarszawskich ośrodkach. Już od dzisiaj na korytarzu 1. piętra będzie punkt, w którym zbieramy podstawowe materiały biurowe oraz higieniczne.

O CO W TYM CHODZI?
Studenci/tki i doktoranci/tki UW zainicjowali akcję, której celem było otwarcie bram uczelni dla grupy 40 afgańskich studentów i studentek.

Niestety, barierą trudną do pokonania okazały się kwestie finansowe. Zasiłki, które afgańscy studenci obecnie pobierają, wynoszą łącznie ok. 90 zł/osobę/miesięcznie. Nie mogą samodzielnie poprawić swojego losu poprzez podjęcie się pracy, gdyż regulacja ich statusu wciąż trwa. Wspomniane 90 zł nie jest wystarczające nie tylko na pokrycie miesięcznych kosztów dojazdu do Warszawy (ok. 240 zł/msc), ale także na sfinansowanie posiłków na kampusie, zakup materiałów biurowych, czy laptopów.

Chcąc realnie umożliwić im udział w zajęciach, studenci i doktoranci UW utworzyli grupę wsparcia, której celem jest nie tylko pomoc w procesie integracji (zajęcia z języka polskiego; warsztaty z zasad funkcjonowania UW czy lokalnego rynku pracy), ale także stopniowe zdobywanie narzędzi, które pozwolą im skorzystać z uniwersyteckiej oferty edukacyjnej (darmowe bilety ZTM; laptopy; talony na jedzenie i inne). Jednym z elementów tego wsparcia jest przeprowadzenie zbiórki materiałów biurowych oraz higienicznych.

CEL:
zebranie trzymiesięcznych zapasów kosmetyków i materiałów biurowych dla 40 osób. Potrzebne są:

KOSMETYKI takie jak:

• Szampony do włosów

• Mydła

• Antyperspiranty

• Pasty do zębów

• Golarki

• Podpaski/tampony

• Papier toaletowy

• Chusteczki higieniczne

• Obcinaczki do paznokci/nożyczki

• Żele pod prysznic

• Szczoteczki do zębów

• Klapki pod prysznic, rozmiar 38-42 (uniwersalny)

• Kremy do każdego typu skóry

• Maseczki ochronne

• Żele antybakteryjne

• Gąbki do mycia ciała

• Nici dentystyczne (opakowanie)

• Patyczki do uszu (opakowanie)

• Odżywki do włosów

• Słuchawki

• Pendrive

DODATKOWO:

• czapki, szaliki, rękawiczki - uniwersalne kolory i rozmiary

UWAGA!

Organizatorzy i organizatorki zbiórki zastrzegają sobie prawo przekazania nadwyżek zebranych kosmetyków i materiałów biurowych innym potrzebującym zamieszkującym podwarszawskie ośrodki dla cudzoziemców.

Więcej: https://www.facebook.com/studenciafganistan