Zbiórka dla Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego w Iwano-Frankiwsku

Już od trzech tygodni Przykarpacki Uniwersytet Narodowy im. Wasyla Stefanika w Iwano-Frankiwsku funkcjonuje częściowo jako obóz dla uchodźców ze wschodu kraju i z Kijowa.

Z uczelnią tą wielokrotnie współpracowaliśmy jako Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. W tym trudnym dla Ukrainy momencie, nie pozostawimy naszych przyjaciół bez pomocy!

Pracownice i pracownicy uczelni zaczęli z dnia na dzień koordynować pomoc humanitarną. Potrzebne są im środki na codzienne utrzymanie obozu. Zbieramy pieniądze na to, by ośrodek mógł na bieżąco kupować: leki, opatrunki, pożywienie, środki czystości. Należy wziąć pod uwagę to, że środki finansowe mogą być potrzebne do szybkiej ewakuacji.

Uruchomiliśmy zbiórkę, otwartą do 22 marca, z której środki przekażemy na wskazane przez koordynatorów pomocy uchodźcom konto.

ZBIÓRKA FINANSOWA

Jednocześnie informujemy, że dary rzeczowe, zgromadzone dla Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego pojadą do Iwano-Frankiwska w przyszłym tygodniu (tj. po 13 marca). Zbieraliśmy:

• łóżka turystyczne składane z materacem
  • materace
  • kołdry
  • poduszki
  • pościel
  • chemia (mydła, pasty do zębów i inne środki czystości etc)
  • produkty hignieniczne (podpaski, pieluchy)
  • detergenty (proszki i żele do prania, domestos do toalet, detergenty do mycia naczyń, środki do czyszczenia kuchenek etc)
  • ręczniki