Strajk Kobiet:Archiwum Etnograficzno-Folklorystyczne

Grupa studentów IEiAK UW uczestniczących w zajęciach "Od wiedzy ludu do cyberfolkloru" prowadzonych przez dr Marię Małanicz-Przybylską zastosowała zdobywaną na uniwersytecie wiedzę do analizy rozgrywajacych się na bieżaco wydarzeń. Początek zajęć zbiegł się z wybuchem, a potem nasileniem protestów przeciwko wyrokowi trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji. Temat ten był często poruszany przez studentów w trakcie zajęć. Okazało się, że narzędzia folklorystyczne całkiem nieźle nadają się do analizy tego społecznego wrzenia. W rezultacie na zakończenie zajęć studenci napisali bardzo ciekawe prace, w których wykorzystali teorie dotyczące folkloru do analizy protestów, dyskursów i różnych kontekstów związanych ze strajkami.

Grupa postanowiła się nimi podzielić i stworzyła stronę, na której co tydzień będzie się pojawiał nowy tekst: folklorstrajkukobiet.blogspot.com 

Zachęcamy do jej odwiedzenia i zapoznania się z pierwszymi wpisami, które będą cyklicznie uzupełniane. 

W tej chwili na stronie dostępny jest:

Grupa prowadzi też stronę na facebooku.

Inicjatywa pozostaje otwarta na studentów z innych ośrodków, którzy chcieliby dzielić się swoimi interpretacjami, spostrzeżeniami i zapisami, jeśli takie mają.