Debata. Dziecko – od przedmiotu do podmiotu

22-11-2021

Zachecamy do udziału w debacie na temat dzieciństwa, które odbędzie się 25 listopada (w czwartek) o godz. 17:00Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Rozmowa dotyczyć będzie zmiany, jaka dokonała się w społecznym podejściu do dziecka oraz o ujeciu tego tematu w różnych dyscyplinach naukowych.

Gościniami spotkania będą:
dr hab. Magdalena Radkowska Walkowicz, z Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Dzieciństwa UW,
prof. Anna Landau-Czajka, członkini Komitetu Nauk Historycznych PAN.
Spotkanie poprowadzi Paulina Filipowicz, dziennikarka, redaktorka naczelna ładnebebe – partnera medialnego projektu „Dzieciństwo”. Debata będzie okazją do zaprezentowania nowej publikacji PME jaką jest katalog „Dzieciństwo”. Autorki projektu, Agnieszka Grabowska i Małgorzata Kunecka opowiedzą o pracy nad jego powstawaniem.

Wydarzenie stacjonarne, odbędzie się w Sali Kinowej PM. Wstęp bezpłatny. Bez zapisów.