WYSTAWA "MURAFA I KLEKOTYNA. BADANIA KULTURY RELIGIJNEJ (2011-2013)" PREZENTOWANA W WINNICY

15-09-2015
20-09-2015

Wystawa pt.: "Murafa i Klekotyna. Badania kultury religijnej (2011-2013). Ukraina, Podole, obw. winnicki, rej. szarogrodzki", powstała w ramach laboratorium etnograficznego „Kultura religijna wobec zmian społecznych” , została zaprezentowana w w Winnicy, w  Winnickim Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Michajla Kocjubinskogo, od 20.09 do 20.12.2014.

Badania  realizowane z grantu Narodowego Centrum Nauki “Kultura religijna wobec zmian społecznych. Studium porównawcze społeczności lokalnych (Polska – Ukraina)” (Nr projektu 2011/03/B/HS3/00341) pod kierunkiem prof. dr hab. Magdaleny Zowczak.

Informacja o wystawie - jęz. ukraiński

Wystawa w przestrzeni wystawowej muzeum i centrum edukacji Winnickiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Fot. Olga Koliastruk.

Nasi współpracownicy, studenci Ewhen Bojko i Janina Sobolewska, oprowadzają po wystawie.

Fot. Olga Koliastruk.