Seminarium "ADHD. Fragmenty etnografii"

Data dodania: 
10-03-2016
Przydatne informacje
Data rozpoczęcia: 
23-03-2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na seminarium naukowe IEiAK UW, podczas którego

dr Anna Witeska-Młynarczyk (IEiAK UW/ IEiAK UAM) wygłosi wykład

ADHD. Fragmenty etnografii

środa, 23.03.2016, godz. 10:00, ul. Żurawia 4, sala 108

(UWAGA! WCZEŚNIEJSZA NIŻ ZWYKLE GODZINA)

Wydarzenie na Facebooku

Podczas seminarium zaprezentuję pierwsze refleksje z badań etnograficznych, które rozpoczęłam w październiku 2015 roku w ramach projektu Dziecko z ADHD – etnografia zaburzenia z wykorzystaniem perspektywy childhood studies. Projekt, finansowany przez NCN w ramach programu FUGA, został stworzony po to, by uchwycić i zrozumieć świat polskiego dziecka w wieku wczesnoszkolnym (6-13 lat) ze zdiagnozowanym zespołem nadpobudliwości psychoruchowej i deficytu uwagi (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder, ADHD). Projekt ma odpowiedzieć na pytania: jak w życiu codziennym wyłania się i jest negocjowane doświadczenie i tożsamość dziecka z ADHD, oraz co strukturyzuje to doświadczenie.


dr Anna Witeska-Młynarczyk Jestem antropologiem społecznym, adiunktem w IEiAK UAM w Poznaniu. Gościnnie z trzyletnim grantem Fuga przyznanym przez Narodowe Centrum Nauki czerpię z doświadczenia i wiedzy pracowników IEiAK oraz Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Badań nad Dzieciństwem na UW. Wcześniej zgłębiałam specyfikę polskiej pamięci okresu komunizmu w ramach studiów doktoranckich na University College London, na wydziale antropologii społecznej. 

SEMINARIA NAUKOWE IEiAK

W trakcie seminariów badania prezentują pracownicy instytutu, a także antropolodzy i przedstawiciele pokrewnych dyscyplin z kraju i ze świata. To okazja do zapoznania się z najnowszymi badaniami i swobodnej dyskusji w kameralnej atmosferze. Spotkania są otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: zarówno badaczy, jak i studentów, absolwentów oraz wszelkie osoby, którym bliska jest tematyka seminariów. Więcej o seminariach


Nagrania seminariów w serwisie Youtube