Protest środowiska akademickiego

10-06-2015
10-06-2015

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW podjął  decyzję o przystąpieniu do protestu środowiska akademickiego. Wywiesiliśmy czarne flagi, by sprzeciwić się decyzjom prowadzącym do kryzysu szkolnictwa wyższego w  Polsce. Zostaliśmy zmuszeni do podjęcia protestu, gdyż polityka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ostatnich latach prowadzi do marnotrawienia potencjał  naukowego pracowników, studentów i doktorantów. Brak prawdziwego dialogu społecznego ze środowiskie  naukowym skłania nas do podjęcia zdecydowanych kroków.

Sprzeciwiamy się:

• skrajnemu niedofinansowaniu polskiej nauki;

• absurdalnej biurokratyzacji życia naukowego;

• bierności ministerstwa wobec skutków niżu demograficznego na  uniwersytetach.

Domagamy się podjęcia natychmiastowych działań antykryzysowych w celu ratowania polskiej nauki.

Informacja w pdf - pobierz